B.c.B - pLisaT
Krijo e-Mail @plisat.org
 
     
 
 
Navigation
 
 
Fillimi
E-Mail
Qeli
Kontakt
Staff
 
     
 
 
Sponsoret
 
 

 
     
 
 
Sondazh
 
 
Qfar Mendoni per RTV-PLISAT A duhet të Ket Apo Sduhet të Ket ! Tv-Plisat

Unë Mendoj se Plisat Meritojn të Ken Tv-ë

Unë Mendojë Se Bën Kështu pa Tv-ë

Ju duhët të jeni i regjistruar për të votuar.
 
     
 
 
LIVE! Radio Plisat
 
 
 
     
 
 
 
Edhe Kshtu dina..
 
 
News Options
Sigal Prishtina kampion i Kosovës Basketbollistët e Sigal Prishtinës janë shpallur kampionë të Kosovës, pasi kanë shënuar fitore në takimin e sotëm të zhvilluar në palestrën “Karagaçi” ndaj Pejës, me rezultat 83:96, duke e mbyllur serinë finale 4:2. Prishtinasit treguan lojë më të mirë se pejanët gjatë tërë kohës, edhe pse luajtën pa dy amerikanët Mekdonald dhe Roxhers. Basketbollistët më efikas tek Sigal Prishtina ishin Hasani, me 22 pikëm Azemi, me 19 pikë, Oztash, me 18 pikë dhe Lila, me 16 pikë, edhe kshtu dina.. pra urime titulli i 5 i mas luftës dhe i treti me radh..! URIME PLISA URIME PRISHTINË
 
     
 
 
Prishtina - Besa
 
 
News Options
KF PRISHTINA - KF BESA
Të dielën zhvillohet kryendeshja e javës, në superligën e Kosovës në futboll ku skuadra jonë e zemrës e cila po kalon një periudhë të vështirë të rezultateve takohet me Besën e Pejës.
Prishtinës më shumë se kurrë i duhet përkrahja jonë prandaj të gjithë duhet të jemi të dielën në Lindje dhe ta përkrahim maksimalisht drejt fitores sepse ky titull nuk humbet.
Lajmërohen të gjithë Plisat që të vijnë në numër sa më të madh dhe të jemi krah i fortë i skuadrës sonë drejt titullit të kampionit.
Ndeshja fillon në orën 16:00
Shihemi në Lindje!
Poashtu të gjithë ata që kanë mundësi të vijnë nesër (e shtunë) e kemi edhe një perballje kundër pejanëve, kësaj radhe në hendboll, ndeshje kjo tejet e vlefshme prandaj të gjithë ata që kanë mundësi të vijnë, takimi fillon në orën 18:00.
 
     
 
 
Prishtina bën hapin e parë!
 
 
News Options
 
     
 
 
Lajmërim!
 
 
News Options


Playoff: KB Prishtina - KB Peja

Lajmërohen të gjithë Plisat se finalet e Playoff-it në Basketboll fillojnë ditën e enjte (8 maj).

Skuadra jonë Prishtina takohet kundër Pejës.

Ndeshja fillon në orën 19:00 derisa të gjithë ata që do të vijnë,
biletat mund ti marin vetëm deri në orën 18:00.

Pra shihemi në ndeshje dhe në përkrahjen tonë të radhës për Prishtinën.
Sepse titujt e kampionit në të gjitha sportet këtë vit nuk do të shkojnë askund
por do të mbeten në Prishtinë, aty ku e kan folen e tyre
 
     
 
 
Lajmërim!
 
 
News Options


Kupa e Republikës së Kosovës në futboll, Gjysmëfinalja (1/2), ndeshja e parë:

KF Prishtina - KF Trepça '89

Data: 30.04.2008, e mërkure.


Ora: 16:00.

Vendi: Stadiumi i qytetit, Prishtinë.

Ejani të gjithë!.

poashtu:

 
     
 
 
Lajmërim!
 
 
News Options


Kupa e Republikës së Kosovës në futboll, Gjysmëfinalja (1/2), ndeshja e parë:

KF Prishtina - KF Trepça '89

Data: 30.04.2008, e mërkure.

Ora: 16:00.

Vendi: Stadiumi i qytetit, Prishtinë.

Ejani të gjithë!.
 
     
 
 
Lajmërim!
 
 
News Options


Superliga e Kosovës në futboll, java e XXIV-të:

KF Prishtina - KF Flamurtari

Data: 27.04.2008, e diele.

Ora: 16:00.

Vendi: Stadiumi i qytetit, Prishtinë.

Ejani të gjithë!.- KB Prishtina në finalen e madhe të Playoff-it në kuadër të superligës së Kosovës në basketboll do të takohet me KB Pejën
 
     
 
 
Spo kena ku me i lan kupat ..!!
 
 
News Options


Fitores në finalen e madhe të kupës së Republikës së Kosovës në basketboll për të gjashtën herë iu gëzua ekipi bardh e kaltër, KB Prishtina.


Ndoshta e kemi tepruar me thënien "Tradita vazhdon" por fajtore kryesore e kësaj është KB Prishtina që sërish na shtyri për të gjashtën herë (për të tretën me radhë) ta "rikujtojmë" këtë fjali. Megjithatë nuk mund të ishte ndryshe, pasi atmosfera e krijuar nga Plisat dhe ajo që lojtarët bardhë e kaltër treguan në parket nuk mund të lejonte një epilog tjetër të takimit. Tribuna ku tradicionalisht vendosen Plisat në Pallatin e Rinisë dhe Sporteve ishte e mbushur me tifoz të cilët besonin në fitore dhe ishin të gatshëm të festonin deri n'sabah. Përkrahja filloi qysh para fillimit të finales. Ndërsa vazhdimi i ndeshjes ishte në nivelin e duhur nga ana e Plisave nuk munguan as sharjet drejtuar Sorrave nga Peja dhe Samiri Shaptahoviqit. Duhet theksuar se "tifozëve" mysafir iu dëshirua "mirëseardhje" me të hyrë në sallë, megjithëse nuk iu kushtua vemendje fare pasi nuk ishin aspak serioz.

Për ta lexuar lajmin e plotë, kliko Lexo më shumë.
 
     
 
 
Kupa e Kosovës në basketboll 2007/2008
 
 
News Options
LAJMËRIM
KUPA ËSHTË E JONA! Të dielën (20 prill 2008) në Pallatin e Rinisë edhe sporteve në Prishtinë zhvillohet finalja e Kupës Kosovës në Basketboll. Skuadra jonë KB Prishtina do të takohet me skuadrën e Pejës. Takimi fillon prej ores 19:00. Me këtë rast ftohen të gjithë Plisat që në numër sa më të madh të vijnë dhe ta përkrahim bashk skuadrën e zemrës sonë për ta fituar këtë kupë sepse ajo është e jona. Lajmëroni të gjithë dhe shihemi në tribuna. KUPA ËSHTË E JONA
 
     
 
 
Prishtina - Plisat, krenaria e shqiptarisë!
 
 
News Options
Ishte njëra ndër paraqitjet më të mira të Plisave që nga përfundimi i luftës në Kosovë. Lindja ishte e stërmbushur, kishte rivalitet në tribuna ku gjakovarët kishin ardhur në një numër të madh. Pas shumë dobësive që kishim ne ndeshjet e mëparshme kur ishte e mbushur tribuna lindore ku mungonte koordinimi i këngëve mu për shkak se tribuna ishte e gjatë dhe të gjithë nuk dëgjonin se qka po këndohej dhe qka po ndodhte, kësaj radhe u përdor zërimi që koordinimi të ishte më i mirë.
Për ta lexuar reportazhën e plotë, kliko "Lexo më shumë"
Copyright © Prishtina Plisat
 
     
 
 
KF Prishtina - KF Vëllaznimi
 
 
News Options
LAJMËRIM
Njoftohen të gjithë tifozët e KF Prishtinës, Plisat, se të Dielën (06.04.2008) zhvillohet kryendeshja e kësaj jave dhe tërë kampionatit ndërmjet klubit tonë të zemrës, Prishtinës dhe rivalit tonë KF Vëllaznimit. Ndeshja zhvillohet në kuadër të javës së XX-të të Superligës së Kosovës, ajo fillon në ora 17:00. Me këtë rast ftohen të gjithë Plisat që në numër sa më të madh dhe së paku një orë më herët të jenë prezent para Lindjes.Me vete duhet të kenë rekuizitat e Plisave (pa shalla as mos u nisni!). Mos harroni, njoftoni dhe thirrni të gjithë anëtarët e grupeve, shokët, dhe të gjithë ata që e duan, e përkrahin dhe ju rreh zemra për Prishtinën ! Në këtë ndeshje pa dyshim se do të ketë edhe koreografi dhe shumë gjëra të tjera. Ejani të gjithë, në përkrahje të skuadrës sonë Prishtinës drejt fitores së rradhës
 
     
Faqe 1 of 22 1 2 3 4 > >>
 
Legjenda e Plisave
 
 
 
     
 
 
Login
 
 
Username

PasswordNot a member yet?
Click here to register.

Forgotten your password?
Request a new one here.
 
     
 
 
Ditëlindjet e anetareve
 
 
lorik
 
     
 
 
Antarët Online
 
 
Guests Online: 2
Nuk ka Antarë Online

Antarë të Regjistruar: 392
Antari më i ri: Shqiponja
 
     
 
 
Chat i SHpejt
 
 
Ju duhët të jeni i regjistruar për të postuar.

PLISAT_84
21/05/2008 20:51
java e 28-te: Te gjithe kunder Prishtines - Gjilani 3:1

andromedox
21/05/2008 03:02
Urime Krejt Plisave Urime Krejt Prishtines ska me neve ma te fortit jem se u pa kush osht ma i mire se do shqiponja kan fol shum para lojes smiley haha

And
19/05/2008 22:15
Urime krejtve se e kena meritu ,e mju tregu krejtve qe fitojm edhe midis tereni kundershtar me 2,000. Mos me thon as referat as sen Urime Krejtve

RadioPlisat
19/05/2008 20:48
URIME TITULLI i 5-të i Pas Luftes i 3-ti me Radhë Urime gjithë PLISAVE.!

mc-go1
19/05/2008 16:47
urime kreyt plisave edhe qytetarve te prishtines per tittullin e kampionit smileysmiley

andromedox
07/05/2008 21:00
Ani Shqiponjat Mbretat smiley po qfar mbreta ket ju bre , Sun na afroheni neve kurrrrrr se jem kan gjithmon me te miret

Shqiponja
07/05/2008 19:47
o shyqr neser me juve hahahah shihem ne palester Plisat(kurvat)-Shqiponja(
mbretat)


PLISAT_84
07/05/2008 17:47
Krejt kunder edhe FFK edhe Trepca'89 - Prishtina 0:0 ka perfundu ndeshja

Shqiponja
07/05/2008 17:27
ovovovo po na ndaloni me shkru a hahah more bala more katerdala po ju qihet nona m Shqiponja smiley

RadioPlisat
07/05/2008 14:11
Per Veq Lidhj me Plisat gjdo shkri Tjeter Fshihet.! Kshtu qe Ndalohen! Sendet tjera..!

Arhiva
 
     
 

Punuar nga Radio Plisat. Te gjitha drejtat e rezervuara Plisat.org 2005-2007

83,801 Vizita Unike
 
Advertisement
 
 
 
 

Gjatesia e fjalekalimit:
 
Shtoje ne Favorites
 

=> Do you also want a homepage for free? Then click here! <=